• 03136292891 - 09135558363
  • اصفهان - نبش خاقانی - بازار ارکیده - طبقه منفی 2 - واحد ۵۹
  • support@zibazar.com

معنای انگشتر در هر یک از انگشتان

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

با توجه به تحقیقات انجام شده، محققان به این باور رسیده اند که آویختن طلا و جواهرات مختلف توسط افراد می تواند اطلاعات متفاوتی از شخصیت و وضعیت روانی آن فرد در اختیار دیگران بگذارد. از این رو، اهمیت دارد که شما چه جواهراتی و به چه نحوی استفاده می کنید؛ به ویژه می توان درمورد انگشتر این مسئله را عنوان نمود، اینکه انگشترتان را در چه انگشتی دست می کنید، می تواند نشانی از خصوصیات و ویژگی های شما باشد. بنابراین می خواهم در این مقاله درباره ی همین موضوع صحبت کنم؛ بدین معنا که اگر انگشتر را در انگشتان مختلفتان به دست کنید، چه معناهایی می تواند داشته باشد. 

بهترین طلافروشی در اصفهان ، انگشتر طلا ، حلقه ازدواج ، جواهرات ، طلای کادویی و ظریف ، طلای سفید ، حلقه ست ، خرید طلا ، طلای عروس ، نیم ست طلا

 

قوانین دست کردن انگشتر

پیش از آنکه بخواهم معانی مختلف انگشتر در هر انگشت را برای شما توضیح دهم، لازم است چند قانون کلی را به منظور استفاده از زیورآلات برای شما عزیزان توضیح دهم. اولین نکته مربوط به انگشتر هایی با فرم بیضی است: این انگشتر ها یا هرگونه انگشتری با شکلی کشیده، باعث می شود دست های شما کشیده تر و جذاب تر نشان داده شود. چنین انگشترهایی زیبایی منحصربه فردی دارند.

درباره افرادی که کوتاه قدتر هستند و از این رو انگشتان ظریف و کوتاه تری دارند توصیه می شود انگشترهای بزرگ با نگین بزرگ استفاده نکنند. چنین بانوانی با انتخاب جواهرات و زیورآلات ظریف تر و کوچک تر می توانند جذابیت انگشتان خود را دو چندان نمایند.

در بسیاری از فرهنگ ها اگر هر فرد چند انگشتر در یک انگشت خود بیندازد معنای مناسبی ندارد. از این رو، تولیدکنندگان جواهرات انگشترهای خاصی را تولید نموده اند که افراد می بایست آنها را با هم استفاده نمایند. در نتیجه این مشکل تا حد زیادی حل شده است. منتها آنچه اهمیت دارد این است که این انگشتر ها باید طراحی و جنس یکسانی داشته باشند.

باورهای چینی ها همیشه جالب توجه بوده است. آنها در مورد انگشت و انگشتر نیز باورهای ویژه ای دارند:

براساس قانون چینی "یین ینگ" وقتی یک شخص راست دست انگشتر بدست میکند ، دست چپ او نماد یین(تاریکی و باطل) ، و دست راست او نماد ینگ(روشنایی و فعالیت و درستی) است. وقتی این شخص راست دست انگشترش را به دست یین بیاویزد، به معنای داشتن یک ویژگی خاص است، در حالی که دست کردن همان انگشتر بدست ینگ، دقیقا معنای مخالف آن را دارد. و درمورد یک فرد چپ دست، معنای یین و ینگ جابجا میشود.

نماد انگشترها و انگشت ها و انگشتر طلا: و حالا این هم لیست مربوط به معنی انگشتر در هر کدام ازانگشتها !

بهترین طلافروشی در اصفهان ، انگشتر طلا ، حلقه ازدواج ، جواهرات ، طلای کادویی و ظریف ، طلای سفید ، حلقه ست ، خرید طلا ، طلای عروس ، نیم ست طلا

 

معنی های دست کرن انگشتر در انگشت شصت

آنچه که باعث دست کردن انگشتر در انگشت شصت شده است مربوط به عصر یونان باستان است. در یونان باستان انگشت شصت را نمادی از شرافت مردانه و نگهداری از قدرت و زور مردان می پنداشتند. و این انگشتر در انگشت شصت دست کردن تا به امروز ادامه داشته است.

منتها معنای امروزی انگشتر در انگشت شصت کمی متفاوت تر شده است و با توجه به آنچه روانشناسان گفته اند کسی که در انگشت شصت خود انگشتر می اندازد تمایل به کسب اعتماد به نفس بیشتر دارد. که این مسئله در مورد آقایان صادق تر است. جالب است بدانیم خانم هایی که خواستار دست کردن انگشتر در شصت انگشتشان هستند نشانی حاکی از اخلاق و خصوصیات مردانه، لجبازی و تندخویی و استقامت در خود دارند.

از دیگر مواردی که برای انگشتر در انگشت شصت دست عنوان شده است، احساس ناامنی و نارضایتی  ای است که فرد از زندگی کنونی اش احساس می کند. 

با توجه به اعتقاد یین یانگ چینی، دست کردن انگشتر در انگشت شصت دست یین،  نماد افرادی ست که دوست دارند خواسته های خود را به دیگران تحمیل کنند، اما دست کردن آن در انگشت شصت دست یانگ نماد داشتن ذاتی انعطاف پذیر است و به این معناست که فرد به راحتی تسلیم خواسته های دیگران میشود.

معانی انگشتر در انگشت اشاره

اگر شما فردی هستید که انگشترتان را در انگشت اشاره به دست می کنید به ویژه در دست راست، بدین معناست که تمایل به قدرت طلبی دارید. همچنین می توان نشانی از داشتن قدرت اختیار و آزادی عمل در شما پیدا کرد.

اگر انگشتر خود را در انگشت اشاره دست چپ دست کنید نشان دهنده آن است که شما تمایل دارید خود واقعی تان را مخفی نمایید و علاقه ای ندارید که آنچه واقعا هستید را در معرض نمایش بگذارید. گاها عنوان شده است که افرادی که شخصیتی خودبزرگ بینی یا هیستریک یا هیجانی دارند از انگشتر در انگشت اشاره خود استفاده می نمایند. نمادی دیگر از دست کردن انگشتر در انگشت اشاره قدرت حکم فرمایی بر دیگران است.

 

طبق نظریه ی یین ینگ، انگشتر در انگشتر اشاره ی دست یین، نشانه ی فردس ست که خواهان رهبر شدن است، درحالی که در انگشت شاره ی دست یانگ، سمبل فردی ست که  بیشتر از دیگران راهنمایی و فرمان میگیرد و ترجیح میدهد مغلوب باشد نه غالب.

با توجه به نظریه ی طالع بینی نمادین، انگشت اشاره با سیاره ی مشتری به هم گره خورده اند، و سمبل قدرت و صلاحیت است.

معنی انگشتر در انگشت وسطی

 

از بهترین انگشتانی که برای دست کردن انگشتر و به نمایش گذاشتن آن می توانید انتخاب نمایید، انگشت وسطی است.  به گفته بسیاری از روانشناسان کسانی که میل به دست کردن انگشتر در این انگشت دارند تمایل دارند هم انگشترشان را در معرض نمایش بگذارند و هم خودشان جلب توجه بیشتری نمایند.

همه میدانند که مرلین مونرو هم در موزیک ویدئوی معروفش که درمورد الماس ها بود، برای نشان دادن انگشترش، آن را در انگشت وسطی انداخته بود. هرچه انگشتر تاثیرگذار تر و گیرا تر باشد، بیشتر میتوانید آدمهای اطرافتان را متقاعد کنید که چقدر خواستنی و وسوسه انگیز هستید. یکی دیگر از نشانه های انگشتر در انگشت وسطی، اعتقاد به تقدیر و جادو و امثال این هاست.

به علاوه، برخی میگویند دست کردن انگشتر در انگشت وسطی دست یین به این معناست که آن فرد می تواند خوب را از بد تشخیص بدهد و درباره ی آنها به تنهایی تصمیم گیری کند، در حالی که این انگشت در دست یانگ، دوباره در اینجا هم به معنای سلطه پذیر بودن و تمایل به راهنمایی گرفتن از دیگران است. 

انگشت وسط بخاطر محل قرارگرفتنش بین انگشتهای دیگر، اغلب به تعادل داشتن هم معروف است، و به همین دلیل، ازنظر نمادی با سیاره ی زحل که از جنس رهبری ست، به هم گره خورده اند.

معانی دست کردن انگشتر در انگشت انگشتری

آیا می دانید انگشتر انگشتری به کدام انگشت گفته می شود؟ انگشت بین انگشت وسط و انگشت کوچک را انگشت انگشتری می گویند و اگر فردی در آن انگشتر بیندازد به معنای تاهل است و به آن حلقه ازدواج می گویند. مصریان کهن به این باور بوده اند ه در این انگشت عصبی وجود دارد که مستقیما به قلب می رسد و از این رو حلقه ازدواج که نشانی از عشق  تعهد است را در این انگشت به دست می نمایند.

گفته می شود اگر خانمی مجرد به صورت عمدی یا نیمه عمدی انگشتر خود را در این انگشت بیندازد، تمایل دارد که هرچه زودتر ازدواج کند. این انگشت علاوه بر تعهد و تاهل فرد می تواند نشانی از طبیعت رمانتیک و عاشق پیشه و شخصیت رویاپرداز یک فرد باشد.

طبق عقاید چینی ها اگر در انگشت انگشتر دست یین خود انگشتر بیاندازید، فرد خلاق و مبتکری هستید و همیشه می توانید مشکلاتتان را به تنهایی و به راحتی حل کنید، اما  آنهاییکه انگشترشان را در انگشت انگشتر دست یانگ می اندازند، ترجیح میدهند به دیگران یاد بدهند که چگونه خلاق باشند و برای  نفع خودشان از استعدادها و مهارت های خود استفاد کنند.

اگر بخواهیم نگاه عمیق تری به نمادها داشته باشیم، باید بگویم این انگشت با ماه زمین، و فلز نمادین آن، یعنی نقره هم پیوند خورده است.

معانی دست کردن انگشتر در انگشت کوچک

انگشتی که نماد واضحی از افراد غیرعادی و فوق العاده است. سمبل شخصیت های خلاق و هنرمند که توانایی های خاصی دارند، مثلا چنان خوش بیان اند که بخوبی میتوانند دیگران را متقاعد کنند. انگشتر در این انگشت مییتواند نشان دهنده ی افراد حیله گر و باتدبیر و زرنگ هم باشد.

بعضی ها می گویند کسانی که انگشترشان را در این انگشت می اندازند، به راحتی می توانند  با افراد مختلف ارتباط برقرار کنند و خب، البته این موضوع میتواند در زمینه های شغلی و پیدا کردن کار، کمک زیادی به آنها بکند.

انگشت کوچک دست یین، به افرادی اشاره دارد که به خوبی می توانند با دیگران ارتباط برقرار کنند، و از این توانایی بیشتر در جهت بدست آوردن خواسته هایشان از دیگران استفاده میکنند. اما انگشتر در این انگشت در دست یانگ، می توان به درک و فهم سریع این افراد نسبت به مسائلی که به آنها گفته میشود اشاره کرد.

دست کردن انگشت در انگشت آخری، جنبه های دیگری هم دارد: مثلا نشان دهنده ی استقلال آن فرد از باور های فرهنگی و مذهبی باشد و یا اینکه شخص میخواهد انگشترش بیشتتر به چشم بیاید و جذاب تر و براق تر باشد. انگشت آخری در طالع بینی هم با سیاره ی عظارد و ماه تیر ارتباط دارد.

 

خب، این تمام آن چیزی بودی که میخواستم درباره ی معانی مختلف انگشتر در هر انگشت برایتان توضیح بدهم. امیدوارم این مطالب برایتان جالب و سودمند واقع شده باشد. پس سعی کنید از این به بعد وقتی می خواهید انگشتری دستتان کنید، بیشتر توجه کنید!

 

همکاران ما در گالری زیبازر بهترین طلافروشی اصفهان ارائه دهنده، مجموعه ای از زیباترین و با کیفیت ترین طلا و جواهرات زنانه و مردانه که همگی آن ها طراحی های خاص و منحصر بفردی دارند؛ می باشند. دوستان عزیز به راحتی می توانید از طریق سایت زیبازر ، سفارشات خرید طلا را ثبت نمائید. برای خرید حلقه ست و حلقه ازدواج سولیتر می توانید با ما در تماس باشید.