• 03136292891 - 09135558363
  • اصفهان - نبش خاقانی - بازار ارکیده - طبقه منفی 2 - واحد ۵۹
  • support@zibazar.com

برلیان چیست؟| تفاوت الماس و برلیان چیست؟ | فرق الماس و برلیان

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

دوستان و همراهان همیشگی، اگر شما هم جز آن دسته از افرادی هستید که به جواهرات علاقه مند هستند و دوست دارید که اطلاعات خود را در زمینه جواهرات و بزرگترین شرکت جواهرسازی افزایش دهید در این مقاله همراه ما باشید. ما می خواهیم شما را با جواهرات  برلیان و الماس آشنا نمائیم. 

بسیاری از افراد بر این باورند که الماس و برلیان ، هر دو یکی هستند، اما باید بدانید که این باور غلط است. در ادامه به توضیحات بیشتری در این زمینه برای شما عزیزان می پردازیم. 

برلیان چیست؟ 

 

 

در واقع، کلمه ی برلیان، مخفف " برش برلیان"  است. "برش برلیان"  یک روش برش الماس است، به گونه ای که باعث بهبود انعکاس نور توسط آن قطعه الماس شود. کلمه ی "برش" اشاره دارد به شکل و کیفیت برش الماس.  انواع مختلفی از روش های برش الماس وجود دارد که هر روش باعث انعکاس نور به شیوه ای متفاوت می شود و باعث می شود که سنگ های برلیان با کیفیت و ارزش متفاوت تری ایجاد شود. یک الماسی که به خوبی برش خورده باشد، انعکاس بیشتری دارد.

 

 

یک برش خوب، بستگی دارد به ویژگی های آن برش. دو تا از مهم ترین ویژگی های برش، قطر برش و میزان صیقل آن می باشد. چنانچه، عمق برش بیش از حد زیاد یا بیش از حد کم باشد، نوری که وارد الماس می شود، به جای آنکه انعکاس پیدا کند، رها می شود. اشکال الماس به غیر از شکل برش استاندارد، اشکال فانتزی نامیده می شود. شناخته شده ترین شکل های برش الماس: مارکوئیز، بیضی ، قلب و زمرد است.

بیشتر بخوانید:

 

نکات مهم در انتخاب طلا و جواهر 

چگونگی انتخاب دستبند مناسب

چرا پیشنهاد می شود که برش الماس برلیان را خریداری کنیم، نه سایر برش های الماس؟

 

 

هر برش الماس ویژگی های خاص خود را دارد. برای مثال، یک برش الماس از نوع مارکوئیز، یک برش با 6 سو می باشد که، این نوع برش باعث می شود تا برلیان حاصل از این برش، بزرگ تر به نظر بیاید. همچنین باید بدانید که الماس های بزرگتر با یک برچسب قیمت بالاتری عرضه می شود. بیشتر افراد، ترجیح می دهند از برش فانتزی به جای برش کلاسیک استفاده کنند، تا اصالت سنگ برلیان به درستی نمایان شود.

حال باید دید چگونه می توان برش برلیان اصلی را تشخیص داد؟ آیا می توان در یک قطعه جواهر چند نوع برش الماس ایجادکرد؟ عزیزان ، برای پاسخ به سوالاتی از این قبیل با ما تماس بگیرید. اعضای حرفه ای تیم زیبازر آماده ی پاسخ گوئی به شما عزیزان و ارائه راهنمائی های لازم در زمینه خرید برلیان می باشند. منتظر شنیدن صدای گرمتان هستیم. لطفا با ما در تماس باشید.

 

امیدورام در این مقاله با مفهوم برلیان و تفاوت آن با الماس آشنا شده باشید.