• 03136292891 - 09135558363
  • اصفهان - نبش خاقانی - بازار ارکیده - طبقه منفی 2 - واحد ۵۹
  • support@zibazar.com

انواع مختلف گوشواره‌ها همراه با تصویر

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

هرچند مدل‌های بسیار متنوعی از گوشواره در بازار موجود است، اما خرید گوشواره موردنظر شما که با سبک چهره و رنگ و مدل لباس شما جور دربیاید می‌تواند کار دشواری باشد. انتخاب گوشواره مناسب کار بسیار مهی است. و برای ارائه اطلاعات موردنیاز در این باره باید در ابتدا در مورد انواع گوشواره‌ها صحبت کنیم. در این مقاله و مقالات بعدی در مورد انواع قفل گوشواره ، انواع پیرسینگ و نهایتا انتخاب مدل مناسب در بین انواع مدل‌ها توضیح خواهیم داد.

جواهرات و زیورآلات زیبازر متعلق به معتبرترین برندهای دنیا مانند سواروسکی و همچنین بهترین طراحان برتر دنیا هستند. در مقالات ارائه شده در وبلاگ زیبازر ما سعی داریم دانش شما را در زمینه زیورآلات و جواهرات مختلف و چگونگی انتخاب بهترین زیورآلات مناسب برای شما، گسترش دهیم. هر یک از انواع گوشواره‌ها، دارای زیبایی خاص خودشان هستند اما شما باید بدانید که بر اساس چهره و لباس خود چه گوشواره‌ای را انتخاب کنید. در ابتدا بیایید نگاهی به انواع مدل‌های گوشواره بیاندازیم تا بدانیم چه انتخاب‌هایی پیش رو داریم.
برای مشاهده مدل‌های مختلف گوشواره‌های زیبازر به قسمت فروشگاه سایت نیز سری بزنید.

 

گوشواره‌های چسبان (چسبیده به گوش) یا گوشواره میخی

این گوشواره‌ها دارای یک میخ کوتاه هستند که وارد سوراخ گوش می‌شود و به لاله گوش می‌چسبند و به نحوی روی سوراخ گوش قرار می‌گیرند که دیگر سوراخ روی لاله گوش نمایان نیست و محل اتصال گوشواره به گوش نیز مخفی است.


گوشواره‌های حلقه‌ای (حلقه بزرگ، حلقه کوچک)

گوشواره حلقه‌ای یکی از طراحی‌های پرطرفدار است که دارای انواع مختلفی است و ظاهراً هرگز از مد نمی‌افتد. این گوشواره‌ها یک حلقه ضخیم است که قسمتی از آن ظریف و نازک است و درون سوراخ لاله گوش فرو می‌رود.
مدل گوشواره‌های حلقه کوچک به شکلی هستند که لوله گوش را کامل در برمی‌گیرند و طوری به نظر می‌رسند که لاله گوش را بغل کرده و روی آن چفت شده‌اند.

 


گوشواره قطره‌ای یا اشکی

این گوشواره‌ها اغلب دوتکه هستند که تکه بالایی به لاله گوش می‌چسبد (مانند گوشواره میخی) و یا حالت چفتی و حلقه کوچک دارد و تکه پایینی معمولاً حالتی اشکی یا مشابه آن دارد و از قسمت اول آویزان است.


گوشواره آونگی

این گوشواره‌ها دارای قفل قلابی یا اصطلاحا فرانسوی هستند و طول آن‌ها کمی بلند است و حالت آن‌ها به گونه‌ای است که از گوش آویزان شده و حرکت آونگی دارند.


گوشواره لوستری (چلچراغی) یا گوشواره عربی (خلیجی)

مانند اسمشان این گوشواره‌ها شبیه به یک لوستر یا چهلچراغ هستند و معمولا دیزاین شلوغ و چند طبقه دارند. این گوشواره‌ها اغلب قفل قلابی و حالت آونگی دارند اما ممکن است قفل آن‌ها از نوع میخی نیز باشد (مانند تصویر زیر). از آنجایی که اغلب مدل گوشواره‌های عربی یا خلیجی نیز به این طراحی نزدیک هستند به این نوع گوشواره عربی یا خلیجی نیز گفته می‌شود.


گوشواره غضروفی یا لاله گوشی

این گوشواره‌ها هرچند در سوراخ لاله گوش می‌روند اما دنباله آن‌ها به جای آن که به سمت پایین برود با سمت بالا رفته و روی غضروف گوش قرار می‌گیرد. در مواردی هم ممکن است اصلا گوشواره داخل سوراخ لاله گوش نرود و صرفا روی غضروف گوش فیکس شود.


گوشواره‌های هندی یا بلوچی

گوشواره‌های سبک هندی یا بلوچی معمولا بزرگ و سنگین هستند و طراحی رنگارنگ و شلوغی دارند. اغلب این گوشواره‌ها دارای یک طرح گنبدی شکل یا مشابه آن هستند و آویزهای فراوانی از جنس سنگ یا مروارید دارند.

 


گوشواره‌های نامتقارن

مدل گوشواره‌ها می‌تواند نامتقارن باشد یعنی هر کدام از دو گوشواره به شکل مختلفی باشند. ممکن است گوشواره‌ها کوتاه و بلند، دارای تم طراحی مشترک اما ظاهر متفاوت و یا دارای طراحی کلا مختلف باشند.


انواع قفل گوشواره


گوشواره‌ها می‌توانند دارای انواع مختلفی از قفل‌ها نیز باشند. در مقاله بعدی به این موضوع پرداخته می‌شود. پس مقالات ما در زیبازر را دنبال کنید.


هماهنگی گوشواره با شکل صورت

همانطور که میدانید صورت هر یک از افراد دارای فرم خاصی است؛ فرم‌هایی مانند گرد، بیضی، مربعی، صورت دراز، مربعی شکل و ... . هر نوع گوشواره‌های برای همه فرم‌های صورت مناسب نیست و بهتر است شما گوشواره‌ها را استفاده کنید که بیش از همه با فرم صورت شما هماهنگ است. برای مطالعه بیشتر در این باره می‌توانید مقاله "انتخاب گوشواره مناسب برای انواع صورت" را مطالعه کنید.