• 03136292891 - 09135558363
  • اصفهان - نبش خاقانی - بازار ارکیده - طبقه منفی 2 - واحد ۵۹
  • support@zibazar.com

برای انتخاب طلا و جواهر به چه نکاتی باید توجه کنیم؟

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

آیا تا کنون به این نکته توجه کرده اید که هنگامی که برای خرید جواهرات به طلافروشی ها مراجعه می کنید، تنها به انتخاب از میان مدل های مختلف جواهرات در ویترین فروشگاه می پردازید و نوع طراحی و مدل و زیبایی آن قطعه جواهر فقط برایتان مهم می باشد و شاید به این مسئله فکر نکرده باشید که آیا این طرح و مدل برای شما مناسب می باشد یا نه؟ در این مقاله قصد داریم شما را با نکاتی بسیار موثر در انتخاب جواهرات آشنا کنیم، نکاتی که شاید تا به حال از میزان اهمیت آن ها آگاه نبوده اید.


نکاتی مهم در انتخاب طلا و جواهر مناسب

جواهرات خود را مطابق با رنگ پوست خود انتخاب نمائید.

برای این منظور، ابتدا باید رنگ پوست خود را مشخص کنید. یکی از راه هایی که از طریق آن می توان تنالیته پوست را تشخیص داد، توجه به رنگ رگ ها می باشد. به طور مثال اگر رنگ رگ های شما آبی رنگ است، پوست شما در دسته رنگ های سرد قرار دارد. در این صورت موهای شما جز رنگ های بلوند، قهوهای تیره، یا سیاه می باشد. رنگ چشم ها ممکن است آبی روشن یا قهوه ای باشد. به عبارت دیگر اگر شما جز آن دسته از افرادی هستید که پوست شما در معرض نور به آسانی افتاب سوخته می شود، جز این دسته هستید.

پوست شما در دسته رنگ های گرم قرار می گیرد، اگر رگ های شما سبز رنگ است. در این صورت احتمالا رنگ موهای شما قرمز یا بلند روشن است. چشمان شما به رنگ آبی روشن، سبز و یا فندقی است.

حالا که توانسته اید رنگ پوست خود را به درستی تشخیص دهید، سعی کنید جواهرات خود را متناسب با رنگ پوست خود انتخاب نمائید. در واقع شما باید فلز جواهر خود را متناسب با تنالیته پوست خود انتخاب نمائید.

برای رنگ پوست های سرد، جواهراتی با رنگ های قرمز، بنفش و آبی مناسب تر است. همچنین جواهرات سفید رنگ مانند نقره یا طلای سفید برای آن ها مناسب تر است.

برای رنگ پوست گرم، جواهراتی با رنگ های زرد، نارنجی و سبز مناسب تر می باشد. همچنین جواهرات زرد رنگ برای این گروه مناسب تر است.

رنگ مروارید جواهرات خود را متناسب با رنگ پوست خود انتخاب نمائید. انواع مروارید ها معمولا در سه دسته وجود دارند. بیشتر افراد با مروارید های سنتی سفید رنگ اشنا هستند اما مروارید هایی با رنگ های صورتی و نقره ای رنگ نیز وجود دارد. افراد با پوست هایی با رنگ سرد، بهتر است از مروارید های سفید و صورتی استفاده کنند. پوست هایی با رنگ گرم بهتر است که مروارید نقره ای رنگ استفاده کنند.


جواهرات خود را متناسب با فرم صورت خود انتخاب نمائید.

در مقاله ای با عنوان " انتخاب گوشواره متناسب با چهره شما " نحوه ی تعیین نوع فرم صورت را برای شما آموزش داده ایم.

پس از آن که فرم صورت خود را مشخص کردید، جواهرات خودرا مطابق مطالب زیر انتخاب نمائید.

  • چهره های گرد با جواهرات مسطح سازگار می شوند. گردنبندهای بلند نیز گزینه های خوبی هستند. گوشواره های بلند و زرد نیز چهره گرد را تکمیل می کنند. گوشواره هایی مستطیل شکل نیز گزینه های خوبی هستند.
  • چهره های بیضی چند منظوره هستند. افراد با این فرم صورت می تواند تقریبا هر سبک از گردنبند و گوشواره را استفاده نمایند. گوشواره ها و گردنبند های آویزی و لخت نیز گزینه ای مناسبی هستند.
  • چهره های مربعی شکل باید گردنبندهای آویزی، یا نازک و در پایین دارای کشیدگی استفاده کنند. به طور کلی برای این گونه افراد آویز با شکلهای منحنی گزینه های خوبی است. گوشواره آویز شکل نیز شکل چهره شما را تکمیل می کند.
  • چهره های شکل قلب به بهترین شکل ممکن با یک گردنبند کوتاه زیبا تر می شود.

 

جواهرات خود را متناسب با رنگ چشم خود انتخاب نمائید.

در انتخاب طلا و جواهر خود، به رنگ چشم تان نیز توجه کنید. چشمان دروازه ی روح ما هستند. شما ممکن است بخواهید جواهرات خود را با رنگ چشم تان تطبیق دهید.


چشم های آبی به بهترین شکل با سنگ های آبی و یاقوت کبود هماهنگ می شوند. چشمان قهوه ای با سنگ های قیمتی مثل گارنت و روبین بهترین هماهنگی را دارند. چشمان فندقی به خوبی با سنگ های قیمتی سبز مانند زمرد هماهنگی دارد. چشم های سبز نیز با سنگ های قیمتی سبز مانند جید و زمرد زیباتر جلوه خواهند کرد.

دوستان عزیز، به طور کلی علاوه بر در نظر گرفتن مطالب فوق، سعی کنید با توجه به نوع سلیقه و شخصیت خود به انتخاب جواهرات خود بپردازید. همکاران ما در گالری زیبازر در انتخاب به شما کمک خواهند کرد.


امید است که از مطالب ارائه شده در این مقاله لذت برده باشید.