قیمت لحظه ای طلا: 10,897,000 ﷼

طلای دست دوم بهتر است یا سکه ؟

تاریخ انتشار: 1400/02/25

طلای دست دوم بهتر است یا سکه ؟ این سوالی است که این روزها ذهن همه ی کسانی را به خود مشغول کرده است که به نوعی قصد دارند سرمایه خود را افزایش دهند. اگر شما نیز به دنبال پاسخ این سوال هستید، پس تا پایان این مقاله زیبا زر را همراهی کنید. ما برای شما نکاتی را خاطر نشان کرده ایم که مروط می شود به مزیت های خرید وطلای دست دوم و مزیت های خرید سکه. به این ترتیب پس از مطالعه ی این نکات شما می توانید بنا بر شرایط خود تشخیص دهید که طلای دست دوم بهتر است یا سکه ؟

مزایای خرید سکه

برای اینکه به پاسخ این سوال دست یابید که طلای دست دوم بهتر است یا سکه ؟ شما را با مزایای خرید سکه آشنا کرده ایم تا بتوانید با مقایسه ای که انجام می دهید برای خرید تصمیم بگیرید.

سکه گزینه ای مناسب برای سوددهی بالا

با توجه به اینکه قیمت سکه همواره سیر افزایشی دارد شما می توانید خرید سکه را برای سرمایه گذاری انتخاب کنید و ابتدا با خرید سکه های یک گرمی و یا ربع سکه سرمایه گذاری را آغاز نموده و سپس به مرور زمان آن را بیشتر کنید.

طلای دست دوم بهتر است یا سکه

سکه قابلیت نقد شوندگی بالا دارد

قطعا می دانید که فروش سکه به آسانی انجام می شود و شما می توانید هر زمان نیاز به نقد کردن سرمایه خود داشتید برای فروش آن اقدام کنید. بنابراین سکه قدرا نقد شوندگی بالایی دارد و این یک مزیت بسیار عالی محسوب می شود.

این موارد از مهم ترین مزیت های خرید سکه می باشد و برای اینکه بدانید خرید طلای دست دوم بهتر است یا سکه ؟ لازم است که به این نکات به خوبی توجه کنید. در ادامه شما را با مزیت های خرید طلای دست دوم آشنا کرده ایم.

مزایا خرید طلای دست دوم

در این بخش از مقاله با مزیت های خرید طلای دست دوم آشنا خواهید شد. همچنان با ما همراه باشید.

قیمت پائین طلای دست دوم

قطعا می دانید که اجرت خرید طلای دست دوم صفر یا بسیار پائین تر از طلای نو است. پس این یک مزیت برای خرید طلا به منظور سرمایه گذاری است. پس اگر قصد دارید در طلا سرمایه گذاری کنید، بهتر است طلای دست دوم بخرید، نه طلای نو.

در ضمن خوب است طلایی بخرید که از سنگ های قیمتی کمتری در آن استفاده شده باشد.

طلای دست دوم بهتر است یا سکه

قابلیت نقد شوندگی بالا

طلای دست دوم هم مانند سکه این قابلیت را دارد که شما می توانید به راحتی هر زمان به سرمایه خود نیاز داشتید آن را بفروشید و سرمایه خود را نقد کنید.

این دو نیز از مهم ترین مزیت های خرید طلای دست دوم می باشد که لازم است قبل از تصمیم گیری در مورد اینکه طلای دست دوم بهتر است یا سکه ؛ به آن ها توجه کنید.

حال که با مزیت های خرید طلای دست دوم و سکه آشنا شدید، بهتر است با یکی از مهم ترین عیوب خرید طلا که در طلای و سکه مشترک است نیز آشنا شوید که مربوط می شود به ویژگی قابلیت نگهداری آن ها.

قابلیت نگهداری

پس از تصمیم گیری در مورد اینکه خرید طلای دست دوم بهتر است یا سکه ، اگر خرید خود را انجام دادید، لازم است آن را در یک مکان امن نگهداری کنید. به این علت که نگهداری طلا، این فلز گرانبها در خانه با ریسک زیادی همراه است و حتما باید امن ترین مکان خانه را برای نگهداری آن انتخاب کنید.

در نتیجه، طلای دست دوم بهتر است یا سکه ؟

به طور کلی به این سوال که طلای دست دوم بهتر است یا سکه ؟ نمی توان پاسخ قطعی داد، چرا که به طور کلی بازار هر دو، یعنی سکه و طلای دست دوم چالش ها و شرایط خاص خود را دارد و شما باید با در نظر گرفتن نکاتی که ذکر شد و میزان سرمایه تان و همچنین هدف از سرمایه گذاری در بازار طلا، برای خرید هر کدام اقدام نمائید.

طلای دست دوم بهتر است یا سکه