قیمت لحظه ای طلا: 10,897,000 ﷼

نحوه ی اندازه گیری سایز انگشتر در خانه

تاریخ انتشار: 1400/02/17

یکی از مشکلاتی که برای خرید آنلاین طلا وجود دارد، مربوط به خرید انگشتر است. به این علت که مشتری نگران این مسئله است که آیا آن مدل انگشتری که انتخاب می کند، سایز انگشت او هست یا نه؟! یا برای سفارش انگشتر مورد نظر برای سفارش ساخت طلا، ممکن است سایز انگشت خود را نداند. برای این منظور زیبا زر در این مقاله نحوه ی اندازه گیری سایز انگشتر در خانه را به شما آموزش داده است. پس با ما همراه شوید.

قبل از اینکه با روش های اندازه گیری سایز انگشتر در خانه آشنا شوید، لازم است که نکاتی را در ارتباط با سایز انگشتر بدانید تا به درستی بتوانید سایز انگشت خود را پیدا کنید.

اندازه گیری سایز انگشتر در خانه

نکاتی مهم در اندازه گیری سایز انگشتر در خانه

  • سایز انگشت، در ساعات اولی روز ممکن است بیشتر باشد، بنابراین برای به دست آوردن سایز دقیق بهتر است که در ساعات پایانی روز  و در هوای گرم این کار را انجام دهید.
  • رینگ یا حلقه ی انگشتر شما باید طوری باشد که نه به راحتی در دستتان تکان بخورد و نه آنقدر تنگ باشد که در اطراف آن انگشتتان دچار برآمدگی شود.
  • نکته ی مهم دیگر این است که سعی کنید چند بار اندازه گیری را انجام دهید تا از نتیجه ی به دست آمده اطمینان کامل حاصل نمائید.
  • توجه داشته باشید که سایز انگشت دست چپ شما کوچکتر از سایز همان انگشت دست راست شما می باشد. پس با توجه به اینکه انگشتر را برای استفاده در کدام انگشت خود در نظر گرفته اید، از همان انگشت اندازه گیری را انجام دهید.
  • فرم انگشتان دست بعضی افراد به این شکل است که برآمدگی بند انگشتشان سایز بزرگ تری نسبت به انتای همان انگشت دارد. پس برای این افراد توصیه می شود که ابتدا سایز بند انگشت و سپس انتهای انگشت محاسبه شود و در نهایت سایز اصلی عددی بین این دو سایز خواهد بود.

حالا با در نظر گرفتن این نکات، شما می توانید با استفاده از روش هایی که در ادامه خواهیم گفت، به اندازه گیری سایز انگشتر در خانه بپردازید.

روش های اندازه گیری سایز انگشتر در خانه

در این بخش از مقاله چند روش را به شما آموزش می دهیم که با استفاده از آن ها می توانید سایز انگشت خود را برای سفارش آنلاین انگشتر به دست آورید.

روش اول : اندازه گیری قطر انگشت

اولین روش برای اندازه گیری سایز انگشتر در خانه ، استفاده از روش اندازه گیری قطر انگشتر است با استفاده از خط کش. به این ترتیب که یکی از انگشترهایی که از قبل دارید و سایز آن ها برایتان مناسب است را بردارید و قطر آن را اندازه بگیرید، سپس مطابق با جدول زیر سایز انگشتر خود را مشخص کنید.

اندازه گیری سایز انگشتر در خانه

روش دوم : اندازه گیری سایز دور انگشت یا محیط انگشت با استفاده از نخ

یک تکه نخ بردارید، دور انگشت خود بتابانید و نقطه ی اتصال دو سر نخ را علامت گذاری کنید. حالا نخ را روی خط کش بگذارید و آن را اندازه گیری کنید. در نهایت طبق جدول زیر سایز انگشت خود را به دست آورید.

اندازه گیری سایز انگشتر در خانه

توجه داشته باشید که نخ اندازه گیری را خیلی محکم به دور انگشت خود نبندید.

سخن پایانی

به منظور تسهیل فرایند خرید انگشتر طلا به صورت آنلاین، چند روش برای اندازه گیری سایز انگشتر در خانه را به شما آموزش دادیم. امید است مطالب ذکر شده برایتان مفید و کاربردی واقع شده باشد. پس عزیزان دیگر نگران خرید آنلاین انگشتر نباشید، چرا که اکنون دیگر قادر خواهید بود سایز دقیق انگشتر خود را در خانه اندازه گیری کنید.

از توجه و همراهی همیشگی تان بسیار سپاسگزاریم. در صورتی که سوالی در ذهن دارید حتما با ما در میان بگذارید. ما در اسرع وقت پاسخگوی کلیه ی سوالاتتان خواهیم بود.

اندازه گیری سایز انگشتر