قیمت لحظه ای طلا: 10,897,000 ﷼

روش های سرمایه گذاری در بازار طلا را بشناسید!

تاریخ انتشار: 1400/02/07

با وجود شرایط اقتصادی فعلی در دنیا، سرمایه گذاری در هر حوزه ای می تواند با ریسک بالایی همراه باشد و بسیاری از افراد همواره در پی پاسخ این سوال هستند که در کجا سرمایه گذاری کنند و آیا در شرایط فعلی سرمایه گذاری در بازار طلا کار درستی است؟ در پاسخ به این عزیزان باید بگوئیم که به دلیل ریسکی که در سرمایه گذاری های مختلف وجود دارد، بهتر است کل سرمایه خود را یک جا هزینه نکنید، بلکه بخشی از آن را ب خرید طلا اختصاص دهید و قبل از آن لازم است که با روش های سرمایه گذاری در بازار طلا آشنا شوید. پس تا پایان این مقاله با زیبا زر همراه باشید.

سرمایه گذاری در بازار طلا بله، یا خیر؟

همانطور که گفته شد، لازم است که به منظور تعدیل ریسک سبد سرمایه گذاری خود، تنها بخشی از دارایی خود را به خرید طلا اختصاص دهید. نکته ی دیگری که وجود دارد این است که این سرمایه گذاری را برای سوددهی در بلند مدت در نظر داشته باشید. در این صورا با خیال راحت تری می توانید برای سرمایه گذاری تصمیم بگیرید.

سرمایه گذاری در بازار طلا

معرفی روش های سرمایه گذاری در بازار طلا

روش های مختلفی برای سرمایه گذاری در بازار طلا وجود دارد که در این بخش از مقاله ما تنها به برخی از مطمئن ترین این روش ها اشاره کرده ایم.

روش اول : خرید طلا و سکه به صورت فیزیکی

یکی از روش های سرمایه گذاری در بازار طلا که از گذشته تا کنون مورد استقبال بوده و در میان افراد مرسوم می باشد، روش خرید فیزیکی طلا و سکه است.

در این روش سرمایه گذاری به این نکته ی بسیار مهم توجه داشته باشید که هدف سرمایه گذاری است، نه خرید طلا با هدف زینتی. بنابراین بحث کارمزدها در این زمینه اهمیت پیدا می کند. پس سعی کنید طلای دست دوم یا بدون اجرت و یا طلای آب شده به منظور سرمایه گذاری خریداری کنید.

روش دوم : گواهی سپرده طلا

یکی دیگر از روش های سرمایه گذاری در بازار طلا ، سرمایه گذاری به روش گواهی سپرده طلا است. گواهی سپرده طلا ، نوعی اوراق بهادار است که نشان دهنده ی مالکیت فرد نسبتبه مقدار معینی طلا است ک این طلا در انبارها نگهداری می شود.

برای سرمایه گذاری در بازار طلا به این روش لازم است که کد بورسی دریافت نمائید.

سرمایه گذاری در بازار طلا

روش سوم : صندوق های سرمایه گذاری مبتنی بر طلا

از دیگر روش های سرمایه گذاری در بازار طلا ، سرمایه گذاری در صندوق سرمایه گذاری مبتنی بر طلا است. عمده دارایی های این نوع صندوق ها طلا و سکه است. در کشور ما صندوق سرمایه گذاری در طلا قابل معامله است و لازم است که برای سرمایه گذاری در آن کد بورسی دریافت نمائید.

یکی از مهم ترین مزیت های صندوق سرمایه گذاری مبتنی بر طلا این است که بخشی از دارایی های شما امکان نقد شوندگی دارد.

کلام پایانی

طلا، فلزی گرانبهاست که همواره از گذشته تا کنون به عنوان سرمایه ای مطمئن شناخته شده است و هیچ گاه تخریب یا فرسوده نمی شود. درست است که بازار طلا با نوسانات قیمت همراه است و گاهی ریسک سرمایه گذاری در بازار طلا مانند دیگر بازارهای سرمایه گذاری بسیار بالاست؛ اما اگر به دنبال سرمایه گذاری مطمئن با سوددهی در بلند مدت هستید، می توانید از طریق روش های سرمایه گذاری در بازار طلا که در این مقاله به شما معرفی کردیم، در بازار طلا سرمایه گذاری کنید.

گالری طلا زیبا زر ارائه دهنده ی خدمات خرید و فروش طلا به صورت آنلاین، آماده ی ثبت سفارشات شما جهت ساخت طلا بنا بر نظر و سلیقه ی شما عزیزان با بالاترین کیفیت و مناسب ترین کارمزد می باشد. لطفا با ما تماس بگیرید.

همراهان همیشگی زیبا زر ، از اینکه تا پایان این مقاله با ما همراه بودید از شما کمال تشکر را داریم.

سرمایه گذاری در بازار طلا