قیمت لحظه ای طلا: 10,897,000 ﷼

مشاوره خرید طلا | نکات خرید و فروش طلا

تاریخ انتشار: 1400/02/15

طلا، این فلز مقاوم و گران بها، از گذشته های دور تا کنون بسیار مورد توجه بشر بوده است و همیشه نه تنها به عنوان زیورآلات قیمتی و زیبا مورد استفاده قرار گرفته است ، بلکه به عنوان یک سرمایه پرسود مد نظر سرمایه گذاران بوده است. در این میان مشاوره خرید طلا و آشنایی با نکات خرید و فروش طلا بسیار اهمیت پیدا می کند. به همین دلیل در این مقاله راهنمای های لازم را در مورد خرید و فروش طلا آورده ایم. لطفا با زیبا زر همراه باشید.

در حال حاضر قیمت طلا نسبت به چند سال گذشته افزایش چشم گیری داشته است و این امر توجه افراد زیادی را به سمت سرمایه گذاری در بازار طلا جلب نموده است.

دوستان! توجه داشته باشید که برای سرمایه گذاری در بازار طلا لازم است که اطلاعات کافی در مورد خرید و فروش طلا داشته باشید، در غیر این صورت لازم است که از طریق مشاوره خرید طلا ، با افراد متخصص در حوزه طلا و جواهرات، اطلاعات کافی کسب نموده و سپس برای خرید یا فروش طلا اقدام نمائید. ما در مجموعه ی زیبا زر آماده ی ارائه ی هر گونه خدمات مشاوره ای برای شما عزیزان هستیم و با کمال میل به کلیه ی سوالات شما پاسخگو خواهیم بود.

مشاوره خرید طلا

مشاوره خرید طلا : آشنایی با اصطلاحات رایج در صنعت طلا و جواهرات

در این بخش از مقاله شما را با اصطلاحاتی آشنا خواهیم کرد که شاید آن ها را به دفعات شنیده باشید، اما معنا و مفهوم آن ها را به درستی ندانید. پس توصیه ما این است که این بخش را به دقت مطالعه کنید.

  • مثقال طلا : یک مثقال طلا ، وزنی معادل 4.608 گرم دارد.
  • سوت : یک گرم طلا ، برابر است با 1000 سوت. در حقیقت سوت واحد کوچکتری نسبت به گرم می باشد.
  • قیراط : به هر 200 سوت طلا یک قیراط گفته می شود.
  • اجرت طلا : معمولا برای ساخت هر گرم طلا، هزینه ای به عنوان اجرت در نظر گرفته می شود که بسته به مدل و طرح طلا، این هزینه متفاوت می باشد.
  • عیار طلا : به درصد خلوص طلا، عیار طلا گفته می شود که در کشور ایران عیار استاندار طلا 18 می باشد.
  • وزن و عیار سکه تمام بهار آزادی : یک سکه بهار آزادی برابر است با 8.133 گرم و عیار آن برابر است با 900.
  • وزن و عیار نیم سکه بهار آزادی : وزن نیم سکه بهارآزادی حدود 4.0665 گرم بوده و عیار آن 900 است.
  • وزن و عیار ربع سکه بهار آزادی : وزن ربع سکه بهار آزادی برابر است با 2.03225 گرم و عیار آن 900 می باشد.

این موارد از مهم ترین اصطلاحات و رایج ترین آن ها در صنعت طلا و جواهرات می باشد که با آن ها آشنا شدید. همچنین جهت کسب اطلاعات بیشتر در مورد نحوه ی محاسبه ی اجرت طلا ، مطالعه ی مقاله ی مربوط به آن را به شما پیشنهاد می کنیم.

مشاوره خرید طلا

حتما بخوانید : نحوه ی محاسبه ی اجرت طلا

نکته ی مهمی که در ارتباط با طلا لازم است بدانید مربوط می شود به نشانه هایی که روی طلا حک شده است. معمولا عددی که روی هر قطعه طلا مشاهده می کنید،K18 یا 750 است. این عدد نشان دهنده ی عیار طلا است که همان 18 عیار می باشد.

همچنین در مورد مشاوره خرید طلا باید این نکته را به شما یادآوری کنیم که اگر طلا را برای سرمایه گذاری خریداری می کنید، اجرت ساخت طلا اهمیت زیادی پیدا می کند و باید سعی کنید یا طلای آب شده خریداری کنید، یا طلای دست دوم که اجرت کمی داشته باشد.

سخن پایانی

در این مقاله سعی کردیم شما عزیزان را با مهم ترین نکات مربوط به خرید و فروش طلا آشنا کنیم. در صورتی که سوالات دیگری در ذهن دارید، می توانید با ما در زیبا زر جهت دریافت مشاوره خرید طلا در ارتباط باشید و سوالات خود را مطرح نمائید.

مشاوره خرید طلا مشاوره خرید طلا