قیمت لحظه ای طلا: 10,897,000 ﷼

مهم ترین نکات خرید و فروش طلای دست دوم که لازم است بدانید!

تاریخ انتشار: 1400/02/23

خرید و فروش طلای دست دوم این روزها با استقبال بسیار زیادی روبرو شده است به این علت که قیمت طلا افزایش پیدا کرده است و خرید طلای نو چندان به صرفه نمی باشد. به خصوص اگر خرید طلا به قصد سرمایه گذاری باشد. بنابراین اگر شما نیز به فکر خرید طلای دست دوم هستید بهتر است نکاتی که در ارتباط با خرید و فروش طلای دست دوم در این مقاله آورده ایم را به دقت مطالعه کنید. پس با زیبا زر همراه شوید.

چرا طلای دست دوم ؟

به چند دلیل مهم بعضی ها ترجیح می دهند طلای دست دوم بخرند، این دلایل عبارتند از :

  • افزایش قیمت طلا و به دنبال آن کاهش قدرت خرید مشتریان طلا
  • طلای دست دوم ارزان تر است و برای سرمایه گذاری طلا می تواند مناسب تر باشد

این دو دلیل مهم باعث شده است که بازار طلای دست دوم رونق زیادی پیدا کند. اما عزیزان لازم به ذکر است که هنگام خرید و فروش طلای دست دوم حتما به یکسری موارد و نکات مهم در این خصوص توجه داشته باشید. در ادامه این نکات را برای شما عزیزان یادآور شده ایم. لطفا همچنان با ما همراه باشید.

خرید و فروش طلای دست دوم

هنگام خرید و فروش طلای دست دوم به این نکات توجه کنید

قبل از هر اقدامی برای خرید و فروش طلای دست دوم لازم است که اطلاعات کافی در مورد اصطلاحات صنعت طلا و جواهرات داشته باشید و یا از طریق مشاوره خرید طلا با متخصصان این حوزه اطلاعات کافی در این زمینه به دست آورید. سپس با دانستن نکاتی که در ادامه خواهیم گفت، می توانید خرید و فروش طلای دست دوم را بدون ضرر انجام دهید و از خریدتان رضایت کافی داشته باشید.

  • اول از همه باید بدانید که تفاوت طلای نو با دست دوم چیست! تفاوت اصلی طلای نو با دست دوم در اجرت آن است. طلای دست دوم ارزان تر از طلای نو می باشد چرا که شما هزینه ای برای اجرت نمی پردازید. در حالی که برای خرید طلای نو باید هزینه ای را برای اجرت و ساخت طلا به اضافه ی مالیات و سود فروشنده بپردازید.

حتما بخوانید : محاسبه ی اجرت طلا

  • خرید و فروش طلای دست دوم را حتما در طلا فروشی های معتبر انجام دهید. این حقیقت از هیچ کس پوشیده نیست که کلاهبرداری های زیادی در این مورد تا کنون انجام شده است. پس حتما به جواز کسب فروشنده توجه کنید و حتی الامکان سعی کنید از طلا فروشی هایی خرید کنید که زیر نظر اتحادیه طلا و جواهرات در حال فعالیت هستند.
  • نکته ی دیگری که لازم است در مورد فروش طلای دست دوم بدانید در رابطه با سنگ های قیمتی است. اگر طلایی که خریداری می کنید به قصد سرمایه گذاری است و بعدا قصد فروش آن را دارید، حتما به نوع نگین ها و سنگ های قیمتی کار شده در آن توجه داشته باشید و طلایی را انتخاب کنید که سنگ های قیمتی در آن استفاده نشده باشد، به این علت که هنگام فروش، مبلغ مربوط به سنگ های قیمتی از قیمت قطعه طلا کم می شود.

خرید و فروش طلای دست دوم

  • و نکته ی دیگر اینکه حتما هنگام خرید طلای دست دوم به قفل آن توجه کنید و از سالم بودن آن اطمینان حاصل کنید و در صورت خرید طلا با قفل خراب حتما ابتدا هزینه ای را برای تعمیر آن بپردازید تا بعدا متوجه ضرر بیشتری نشوید.
  •  یک نکته ی بسیار مهم در مورد خرید و فروش طلای دست دوم که توصیه می شود حتما به آن توجه کنید این است که قبل از استفاده از قطعه طلایی که خریداری کرده اید حتما آن را بشوئید و ضد عفونی کنید چون آن طلا قبلا توسط فرد دیگری استفاده شده است و ممکن است باعث انتقال بیماری شود.

کلام پایانی

اگر به منظور سرمایه گذاری یا هر هدف دیگری تصمیم به خرید و فروش طلای دست دوم گرفته اید، قبل از خرید حتما به این نکات توجه کافی داشته باشید تا با مشکل مواجه نشوید و ضرر نکنید.

از توجه و همراهیتان سپاسگزاریم.

خرید و فروش طلای دست دوم