قیمت لحظه ای طلا: 11,668,000 ﷼

خرید زنجیر طلا و نکاتی که در مورد آن باید بدانید

تاریخ انتشار: 1400/03/02

وقتی برای خرید زنجیر طلا به یک طلا فروشی یا یک گالری آنلاین طلا مراجعه می کنید، با تنوع بسیار زیادی از انواع مدل های زنجیرطلا روبرو خواهید شد و نمی دانید کدام را انتخاب کنید. زنجیر طلا یکی از پرکاربردترین اکسسوری های طلا می باشد که دارای طرح ها و مدل های مختلف و جذابی می باشد و خوب است برای انتخاب یک زنجیر مناسب با نکات مربوط به خرید زنجیر طلا آشنا شوید. پی با زیبا زر همراه شوید.

آشنایی با انواع مدل های مختلف زنجیر طلا

با توجه به این مسئله که شما زنجیر طلا را با چه هدفی خریداری می کنید و چه نوع استفاده از از آن خواهید کرد، یا اینکه آن را برای خودتان می خرید یا به عنوان هدیه، می توانید از میان این مدل های زنجیر طلا که در این بخش از مقاله خواهیم گفت، مدل مناسبی را برای خرید انتخاب کنید.

زنجیر طلا بافت حصیری

این نوع زنجیر طلا همانطور که از نام آن مشخص است، دارای بافتی شبیه به حصیر دارد. قطعا بافت حصیر و سبد را دیده اید، در زنجیر طلا با بافت حصیری، رشته های طلا مانند بافت حصیر دور یکدیگر پیچیده شده اند.

خرید زنجیر طلا

زنجیر اسپیکا

زنجیر طلا اسپیکا نوعی زنجیر ظریف و پیچیده است که برای تهیه آن از حلقه های بیضی شکلی ساخته شده است که در هم پیچیده شده اند.

زنجیر طلا توپی یا مهره ای

در ساخت زنجیر طلا توپی هم همانطور که از نام آن پیداست از مهره های طلایی شبیه به دانه های تسبیح استفاده شده است. در این مدل زنجیر طلا با توجه به سایز توپ ها و نحوه ی قرار گیری ان ها در کنار یکدیگر ، مدل های متنوع تری از این مدل زنجیر ساخته می شود.

زنجیر لنگری

زنجیر طلا مدل لنگری، از آن مدل زنجیرهایی است که استحکام زیادی دارد و در ساخت آن ها از حلقه های دوطرفه استفاده شده است که با نظم خاصی و در دو جهت مختلف در کنار یکدیگر قرار می گیرد.

زنجیر باکس یا ونیزی

زنجیر طلا ونیزی یا باکس، از یکسری مربع های کوچک ساخته شده است که در یکدیگر قفل شده و حالت باکس یا جعبه به وجود آورده است. این مدل زنجیر طلا نیز دارای استحکام زیادی است و در سایزهای مختلفی از باکس ها ساخته می شود.

خرید زنجیر طلا

زنجیر بیزانتین

یکی از زیباترین و رمانتیک ترین مدل های زنجیرطلا، زنجیر طلای بیزانتین می باشد. در ساخت زنجیر طلای بیزانتین از سیم های بسیار ظریف و زیبایی که بسیار ماهرانه در هم تنیده شده اند استفاده می شود و حلقه هایی ایجاد می شود  که با ظرافت بسیاری در کنار یکدیگر قرار گرفته اند.

زنجیر حلقه ای

زنجیر حلقه ای هم همانطور که از نامش مشخص است از حلقه هایی تشکیل شده است که درون یکدیگر قرار گرفته است، اما تفاوت آن یا زنجیر لنگری این است که زنجیر طلا حلقه ای از دو سو در همدیگر قرا نمی گیرد و همه در یک جهت بافته می شود.

نوع دیگری از زنجیر حلقه ای، زنجیر طلای تسمه ای است که اندکی با زنجیر حلقه ای فرق دارد. در زنجیر تسمه ای حلقه ها کاملا تخت بوده، اما مانند زنجیر حلقه ای در یکدیگر قرار گرفته اند.

زنجیر طلا اینفینیتی

در ساخت زنجیر طلا اینفینیتی یا زنجیر طلا بی نهایت ، همانطور که از اسمش پیداست، از حلقه های بی نهایت که درون یکدیگر قرار گرفته است استفاده شده است. این حلقه ها شبیه به عدد8 نیز می باشد.

زنجیر فیگارو

زنجیر فیگارو هم نوع دیگری از انواع زنجیر طلا می باشد که تقریبا شبیه زنجیر تسمه ای است، با این تفاوت که حلقه های آن یک اندازه و یکدست نیست و در اندازه های بزرگ و کوچک درون یکدیگر قرار می گیرد.

حالا که با انواع مدل های زنجیر طلا آشنا شدید، بسیار راحت تر می توانید مدل مناسبی را برای خرید انتخاب کنید.

به علاوه، شما باید با در نظر گرفتن فاکتورهایی مانند بلندی گردن، پلاک یا مدالی که زنجیر را برای آن در نظر گرفته اید و هدف از خرید خود، از میان مدل های مختلف زنجیر، زنجیر طلا مناسب را خریداری کنید.

خرید زنجیر طلا