قیمت لحظه ای طلا: 11,668,000 ﷼

تبدیل طلای زرد به طلای سفید

تاریخ انتشار: 1400/02/27

مطمئنا پس از مدتی که از خرید زیورآلات شما می گذرد، به فکر تعویض آن ها خواهید افتاد چرا که مایلید از طرح ها و مدل های جدیدتری استفاده کنید. اما مواقعی هم پیش می آید که شما بعضی از زیورآلات خود را از عزیزانتان هدیه گرفته اید و تمایل به تعویض یا فروش آن ها ندارید. بنابراین در چنین مواقعی پیشنهاد می شود که رنگ طلای خود را عوض کنید و با تبدیل طلای زرد به طلای سفید برای خود تنوع ایجاد کنید. حتما می پرسید چگونه؟ در این مقاله تا انتها با زیبازر همراه شوید تا نکاتی را در ارتباط با نحوه ی تبدیل طلای زرد به طلای سفید برای شما عنوان نمائیم.

چرا طلای زرد را به طلای سفید تبدیل کنیم؟

انتخاب رنگ طلا و جواهرات مسئله ای کاملا سلیقه ای است و اینکه شما طلای زرد، سفید یا رزگلد انتخاب کنید، کاملا به هدف شما از خرید و موارد استفاده آن قطعه طلا بستگی دارد.

اما این روزها طلای سفید بسیار پرطرفدار شده است و اکثر مشتریان ترجیح می دهند طلای سفید بخرند، تا طلای زرد یا دیگر رنگ ها.  علاوه بر این عده ی زیادی هستند که برای ایجاد تنوع در طلا و جواهرات خود، به طلافروشی ها مراجعه می کنند تا رنگ آن ها را عوض کنند.

تبدیل طلای زرد به طلای سفید

چگونگی تبدیل طلای زرد به طلای سفید

به طور کلی برای تبدیل طلای زرد به طلای سفید از فرایندی استفاده می کنند به نام آبکاری طلا که توسط رادیوم انجام می شود.

برای این منظور ابتدا طلای زرد را ذوب نموده و با فلزات سفید از جمله پالادیوم، نیکل، روی و رادیوم ترکیب می کنند. البته این طلای سفید پس از ساخت هنوز هم کمی زرد رنگ است و لازم است که با رادیوم ابکاری شود تا درخشش و جلای بیشتری پیدا کند و رنگ آن کاملا سفید شود.

اما زمانی که شما برای تبدیل طلای زرد به طلای سفید به طلا فروشی مراجعه می کنید، به هیچ عنوان طلای شما ذوب نمی شود و فقط با رادیوم آبکاری و روکش می شود. این نوع آبکاری طلا در میان مشتریان بسیار طرفدار دارد و به خاطر خاصیت ضد حساسیتی که ایجاد می کند اکثر افراد ترجیح می دهند به این روش طلای زرد خود را به طلای سفید تبدیل کنند.

طلای سفید شده با روکش رادیوم چقدر دوام دارد؟

پس از تبدیل طلای زرد به طلای سفید از طریق آبکاری با رادیوم، حدود 3 الی 5 سال رنگ آن دوام خواهد داشت؛ اما به مروز زمان با قرار گرفتن در معرض هوا، آب و مواد شوینده و ... روکش رادیوم دچار خردگی شده و از بین می رود و رنگ طلا مجددا رو به زردی خواهد رفت.

تبدیل طلای زرد به طلای سفید

مشکلاتی که برای تبدیل طلای زرد به طلای سفید وجود دارد

دوستان عزیز، اگر تصمیم گرفته اید رنگ طلای خود را عوض کنید، قبل از آن به این نکات دقت کافی داشته باشید.

  • ابتدا باید بررسی شود که آیا پوشش رادیوم روی قطعه طلای شما می نشیند یا نه؟! و این بستگی دارد به درصد آلیاژهایی که در طلای شما وجود دارد.
  • مشکل دیگری که در ارتباط با تبدیل طلای زرد به طلای سفید وجود دارد این است که نوع تراش و طرح آن ممکن است به گونه ای باشد که دارای شیار و کنده کاری هایی باشد که دسترسی به آن ها برای انجام عملیات آبکاری سخت باشد. در این صورت آن قطعه طلا به طور کامل سفید نخواهد شد.

پس قبل از هر اقدامی ابتدا به این موارد دقت کنید و در انتخاب قطعه طلای خود برای تبدیل رنگ آن به طلای سفید توجه کافی داشته باشید.

کلام پایانی

بنابراین در پاسخ به سوال بسیاری از عزیزانی که پرسیده اند آیا امکان تبدیل طلای زرد به طلای سفید وجود دارد یانه؟! باید بگوئیم که بله، شما می توانید طلای زرد خود را از طریق آبکاری رادیوم به طلای سفید تبدیل کنید.

در این مقاله شما را با چگونگی تبدیل طلای زرد به طلای سفید آشنا کردیم، همچنین شما را از مشکلات موجود در این خصوص آشنا کردیم. امید است مطالب ذکر شده برایتان مفید واقع شده باشد.

تبدیل طلای زرد به طلای سفید