قیمت لحظه ای طلا: 11,668,000 ﷼

نکات کاربردی برای انتخاب گردنبند مناسب لباس عروس

تاریخ انتشار: 1400/02/31

از میان عروس خانم ها، کمتر کسی است که هنگام انتخاب لباس عروس، به انتخاب گردنبند مناسب لباس عروس هم توجه داشته باشد. اما یکی از مهم ترین فکتورهای تاثیرگذار در زیبایی و استایل عروس در مراسم عروسی، گردنبند زیبای او است که با لباس عروس به درستی هماهنگ و ست شده باشد. به همین دلیل در این مقاله زیبا زر شما را با چند نکته ی کاربردی برای انتخاب گردنبند مناسب لباس عروس آشنا خواهیم کرد. لطفا این نکات را به دقت مطالعه کنید.

گردنبند مناسب لباس عروس را چگونه انتخاب کنیم؟

برای انتخاب گردنبند مناسب لباس عروس لازم است که چند فاکتور اصلی را در نظر بگیرید تا با انتخاب گردنبند مناسب، در بهترین شب زندگیتان بسیار خوش بدرخشید و زیباتر از هر زمان دیگری جلوه کنید.

رنگ گردنبند عروس

شما باید با توجه به رنگ پوست خود و رنگ لباس عروس، گردنبند خود را به رنگ مناسبی انتخاب کنید.

گردنبند مناسب لباس عروس

رنگ پوست

اگر رنگ پوست شما روشن و جز طیف رنگ سرد است، بهتر است که طلای سفید یا رزگلد انتخاب کنید و اگر رنگ پوست شما گرم است، طلای زرد برای شما مناسب تر است.

رنگ لباس عروس

رنگ لباس عروس اصولا یا سفید براق (شامپاینی) است و یا سفید خالص که گرایش به سردی دارد. بنابراین بهتر است که مطابق با رنگ لباس، از رنگ مکمل برای گردنبند خود استفاده کنید. به طور مثال اگر رنگ لباس عروس سفید براق است، گردنبند مناسب لباس عروس را از رنگ های گرم مثل طلای زرد و طلای رزگلد انتخاب کنید و اگر رنگ لباس عروس سفید خالص است، از طلای سفید یا پلاتین استفاده کنید.

یقه لباس عروس

یکی از مهم ترین فاکتورهایی که برای انتخاب گردنبند مناسب لباس باید در نظر داشته باشید، توجه به یقه لباس عروس است. در این بخش از مقاله برای انتخاب گردنبند مناسب لباس عروس با توجه به یقه لباس، نکاتی را خاطر نشان کرده ایم. لطفا همچنان همراه ما باشید.

یقه دلبری : برای یقه دلبری یا یقه های قلبی شکل معمولا یک آویز ساده و ظریف مناسب است. توجه داشته باشید که ارتفاع گردنبند باید کمی بالاتر از یقه لباس باشد.

یقه آف شولدر : لباس عروس با یقه آف شولدر را معمولا با عنوان لباس رمانتیک می شناسند. این مدل یقه لباس عروس معمولا با گردنبندهای طوقه ای یا چوکر ست می شود.

گردنبند مناسب لباس عروس

یقه دکلته : یقه دکلته به این دلیل که دارای فضای بازی است، می توان به راحتی آن را با انواع مدل های گردنبند ست کرد.

یقه قایقی : لباس های یقه قایقی جز دسته لباس های شیک و کلاسیک هستند و بهتر است که برای انتخاب گردنبند مناسب این نوع لباس، از میان گردنبندهای ظریف و ساده انتخاب کنید.

یقه هفت : اگر لباس عروسی با یقه هفت انتخاب کرده اید، گردنبند مناسب لباس عروس باید از گردنبندهای آویز انتخاب شود. همچنین اگر یقه هفت پهن تر باشد می توانید آویز را بزرگ تر انتخاب کنید.

یقه توری : اگر لباس عروس شما یقه توری دارد، و به خصوص اگر روی آن سنگ کار شده است، پیشنهاد می شود که از گردنبند روی لباس خود استفاده نکنید. اما در عوض می توانید تمرکز خود را روی انتخاب گوشواره بگذارید.

یقه هالتر : طراحی و دوخت لباس های یقه هالتری به گونه ای است که یقه را کامل می پوشاند. برای این مدل لباس عروس نیز بهتر است از هیچ گردنبندی استفاده نکنید و سعی کنید گوشواره های زیبا و دستبند مناسبی انتخاب کنید.

سخن پایانی

توصیه ما این است که عروس خانم ها پس از انتخاب لباس عروس خود، برای انتخاب گردنبند مناسب لباس عروس حتما به نکاتی که گفته شد توجه کافی داشته باشند چرا که انتخاب گردنبند مناسب تاثیر بسیار زیادی در آراستگی و زیبایی ظاهر عروس دارد و لازم است که آرایش، لباس و زیورآلات عروس از هماهنگی لازم برخوردار باشد.

گردنبند مناسب لباس عروس